×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

  .::.   برابر با : Saturday, 25 June , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 5 خبر

به راستی ۷۰درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است؟!

محمدولی روزبهان رییس سازمان چای کشور گفت: امروز مبلغ ۲میلیارد و ۴۶۱میلیون تومان از مطالبات، به حساب عابر بانک سپه چایکاران واریز شد.

وی افزود:به این ترتیب در مجموع تاکنون ۱۲۶میلیاردو ۳۴ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شده است.

رییس سازمان چای کشور ادامه داد:دولت تاکنون بیش از ۸۰درصد قدرالسهم خود را پرداخت است و سهم پرداخت کارخانجات به طور متوسط ۵۵درصد بوده است و به طور میانگین تاکنون ۷۰درصد پول چایکاران بابت بهای برگ سبز چای پرداخت شده است.

وی در خصوص اینکه برخی از چایکاران نسبت به اعلام  ۷۰درصد مطالبات پرداخت شده است، معترضند و مدعی هستند که در آستانه اتمام چین چهارم برگ سبزچای هنوز پول چین دوم خود را دریافت نکرده‌اند، تصریح کرد: پرداخت ۷۰درصدی مطالبات چایکاران برای کشاورزان به طور میانگین اعلام شده و امکان دارد کشاورزی که کارخانه چایسازی همکاری بهتری در پرداخت بهای برگ سبز چای و قدرالسهم خود دارد با کشاورز همکاری می‌کند و بیش از ۹۰درصد پول خود را گرفته باشد.

وی افزود:البته کشاورزانی هم هستند از ابتدای فصل برداشت کرده‌اند و تاکنون ممکن است،حداقل ۶۰درصد پول خود را دریافت کرده باشند.

روزبهان گفت:در تلاش هستیم، علیرغم همه مشکلات در تامین نقدینگی دولت وجود دارد، بتوانیم مطالبات باقیمانده چایکاران را پرداخت کنیم.

به گزارش ایسنا، از آنجاییکه در زنجیره تولید چای،سازمان چای کشور، چایکاران و کارخانجات چای به هم وابسته‌اند، اختلال در یکی باعث از هم پاشیدگی این زنجیره می‌شود.

ابراهیم.م یکی از کارخانه‌داران چای گیلان که ۴۰۰میلیون تومان به سازمان چای کشور بدهکار است،گفت: امسال نتوانستیم بهای برگ سبز چای را بپردازیم و علت ان این است عمده چای در انبار هنوز موجود است و آن مقداری هم که فروخته شده است، وصول پول آن از بازار به کندی صورت می گیرد.

وی افزود: نامه‌ای هم از سوی ریاست جمهوری به معاون اول دکتر جهانگیری داده شده است تا سازمانها، ادارات،نهادها و وزارتخانه ها از چای داخلی استفاده کنند، اما هنوز آثاری از این نامه ندیده‌ایم.

ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.