مشکل پیش آمده برای رضا علیزاده اداری و بین بخشی است|مشکلی برای ادامه کار آقای علیزاده وجود ندارد

هیچ‌کس نمی‌تواند آبروی کسی را بریزد | ؛ تهدید‌ها جدی است اما دلسرد نشوید | باید مانند جنگ از زیر آتش‌بار سنگین با رشادت عبور کنیم

گازرسانی به روستاهای گردشگرپذیر آستارا ماه آینده پایان می یابد

افشای پشت پرده شایعه برکناری سیف از ریاست بانک مرکزی

دومین اردوی تیمهای دوچرخه سواری گیلان برگزار شد

مرگ جانکاه جوان ۲۷ ساله در خیابان ژاندارمری رشت

توضیحات جهرمی درباره مصوبه جدید اینترنت

اسرائیل کارخانجات نظامی ایران را بمباران کرده است؟

دستگاه قضایی استان در رسیدگی به پرونده ها بدون حب و بغض عمل می کند

دیدگاه وزیر دفاع آمریکا درباره حمله نظامی به ایران!

خارج از نگاه حزبی با کمک مردم بخش رودبنه را به جایگاه واقعی برسانیم

سخنی با نماینده رشت در مجلس: بسیار سخن باید تا پخته شود خامی

کد خبر: 107274 | تاریخ انتشار: ۱۴:۳۷:۵۷ - پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

یادداشت محمد طاها محمودي؛

بلاي جان جگرگوشه‌ي رشتي‌ها؛ فوتبال علي اصغري، مديريتِ كلنگي

عصر ١١ ارديبهشت ٩٦ بود كه رشتي ها پس از سالها روي خوش فوتبال را ديدند. سپيدرود رشت ، ديرپاترين تيم استان گيلان به ليگ برتر صعود كرد و مردم رشت و گيلان را در شادي اي فروبرد كه براي اهالي شهر باران چيزي شبيه “تعبير يك رؤيا” بود.

صعود چهارمين تيم پرطرفدار كشور به ليگ برتر از همان ابتدا براي هواداران ارتش سرخ گيلان ، توأم با اضطراب و استرس بود.

پيش از شروع ليگ برتر از يك سو رئيس كميته صدور مجوز حرفه اي سازمان ليگ سپيدرود را باشگاه نمي دانست چون هیچ نشانی از یک باشگاه لیگ برتری نداشت .

سهيل مهدي، رئيس كميته صدور مجوز حرفه اي سازمان ليگ معتقد بود سپیدرود مدیرعامل، هیات مدیره و حتی آدرس مشخصی ندارد.

اما مصاحبه سعيد فتاحي ، مسئول برگزاري رقابت هاي سازمان ليگ مبني بر اجازه ندادن به سپيدرود براي حضور در رقابت هاي ليگ برتر در صورت مشخص نشدن مالك اين تيم، دل نگراني هواداران و مسئولان سپيدرود را دوچندان كرد. بي شك عدم پرداخت كامل مطالبات فصل گذشته سپيدرودي ها نيز يكي از مشكلات اصلي اين باشگاه بود.

شايد جدي ترين چالش تيم سپيدرود رشت بعد از مشكلات مالي كه دست از سر اين تيم رنجور شمالي بر  نميدارد همين مشكل حقوقي اي بود كه گريبانگير اين تيم پرسابقه فوتبال گيلان شد.

با ورود هيأت فوتبال استان گيلان به اين قضيه و تعيين مالك براي باشگاه، اين معظل تا حدود زيادي رفع شد و فصل نقل و انتقالات فرارسيد.

جذب حاميان مالي نسبتاً قوي براي سپيدرود ، تا حدودي اين تيم را از اوضاع بغرنج مالي نجات داد و دست نظرمحمدي براي حضور قابل قبول در فصل نقل و انتقالات تا حدود زيادي باز بود.

علي نظرمحمدي در فصل نقل و انتقالات توانست سيد محمد حسيني، دروازه بان موفق فصل گذشته خود را حفظ و همچنين ايمان صادقي، دروازبان اصلي فصل گذشته ملوان كه سابقه بازي در پرسپوليس را نيز دارد به خدمت بگيرد و خيال همه را از بابت سنگربانان پرطرفدارترين تيم شمال كشور راحت كند؛ اما نظرمحمدي نتوانست با جذب هافبك طراح و بازي ساز و يك مهاجم هدف شش دانگ ، رضايت هواداران رشتي را به دست آورد.

هادي تأميني ، مدافع بلند قامت ارتش سرخ در فصل نقل و انتقالات خداحافظي خود از فوتبال را اعلام كرد.

محمدرضا مهدوي ، هافبك خلاق و باتجربه سپيدرود از تركيب تيم كنار گذاشته شد و پس از شروع فصل نيز سهيل حق شناس، كاپيتان محبوب سپيدرودي ها، پس از اولين برد سپيدرود در ليگ برتر ، در يك غروب غم انگيز و بدون آنكه در بازي خداحافظي اش ثانيه اي به ميدان برود چهار گوشه ي مستطيل سبز را بوسيد و غريبانه از دنياي فوتبال خداحافظي كرد.

بازيكنان و حتي هواداران سپيدرود، ورزشگاه عضدي را بخشي از هويت خود ميدانستند تا اينكه به دليل فقدان استانداردهاي لازم در اين ورزشگاه ، بازي هاي سپيدرود با وعده آماده سازي ورزشگاه عضدي تا پايان فصل به ورزشگاه سردار جنگل منتقل شد و با گذشت چند ماه از نقل مكان سرخپوشانِ رشتي به سردار جنگل، اقدام محسوسي در جهت بازساسي ورزشگاه شهيد دكتر عضدي رشت انجام نشده است و همين امر موجب شده است تا هواداران كمتري به دليل دوري مسافت براي تشويق تيمشان به سردار جنگل بروند.

نظرمحمدي هم چه قبل از فصل و چه در هفته هاي ابتدايي شروع ليگ ، بيكار ننشست و سعي كرد با جذب غلامرضا رضايي ، ضعف خط حمله، با جذب پيام صادقيان ، ضعف وجود يك هافبك طراح و خلاق و با جذب سيد محسن حسيني، ضعف حضور يك مدافع گل زن و بلند قامت در كنار سيدهادي موسوي و جبران نبود هادي تأميني و با جذب مهرداد جماعتي ، ضعف نبود شايان مصلح در دفاع چپ سپيدرود را جبران كند. سپيدرود، شهاب كرمي را نيز از پرسپوليس به خدمت گرفت تا خيالش از بابت داشتن يك هافبك دفاعي با تكنيك و مطمئن راحت باشد.

اما نظرمحمدي هرچه رشته بود پنبه شد. غلامرضا رضايي ، سيد محسن حسيني و مهرداد جماعتي پس از انجام چند بازي از سپيدرود جدا شدند و پيام صادقيان هم كه نيامده رفت و اين روزها هم كه شهاب كرمي ساز رفتن مي زند.

همه ي اين عوامل باعث شده است تا سپيدرود آنقدر از بازيكن تأثيرگذار تهي شود كه نظرمحمدي به ناچار دست به دامن تيم جوانان سپيدرود شود تا شايد پديده اي ظهور كند و به داد تيم آشفته اس برسد.

به راستي چه عواملي ست كه همه ي بازيكنان را از اين تيم پرطرفدار فراري مي دهد؟

اين سؤالي ست كه قطعاً پاسخش از تقصير هواداران در برخورد ناصحيح با بازيكنان تا ناتواني سرمربي و كادر فني باشگاه در حفظ بازيكن و عدم توانايي باشگاه در مطالبات بازيكنان را شامل مي شود.

حالا ١٢ هفته از ليك برتر ميگذرد و جوانترين سرمربي سپيدرودي ها توانسته است تنها ٣ برد براي اين تيم كسب كند و تعداد باختهاي اين تيم ريشه دار دوبرار بردهايش است.

بي ترديد در كنار همه ي اين عوامل خارجي و محيطي ، نبود يك سرمربي مجرب و كاربلد با كارنامه موفق در ليگ برتر ، در كنار سپيدرودِ ليگ برتري و البته به قول علي پروين ، “علي اصغري” فوتبال بازي كردن از مهم ترين عوامل نتيجه نگرفتن جگرگوشه ي رشتي ها در ليگ برتر است كه اميد مي رود با ايجاد تحولات اساسي در ساختار مديريتي و فني تيم ، زخم هاي كهنه اين تيم پرسابقه ي شمالي التيام يابد.

*محمد طاها محمودي


پایگاه خبری تحلیلی با مردم : انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
تقویم شمسی
کانال تلگرام بامردم
telegrambamardom
کمک به محک
آخرین اخبار