آخرين تحركات دولت برای ترميم تيم اقتصادی | گعده محرمانه در پاستور
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۹ بهمن - ۱۳۹۷  
false
false

اعتماد نوشت: شامگاه شنبه پاستور ميزبان جلسه‌اي مهم بود. گعده‌اي مهم و محرمانه براي اتخاذ تصميمات اساسي در جهت تغييرات تيم اقتصادي دولت برگزار شد.

شنبه شب علي طيب‌نيا، وزير سابق اقتصاد كه به تازگي از فرانسه به ايران بازگشته مهمان جلسه خصوصي حسن روحاني رييس‌جمهور و محمود واعظي رييس دفتر رييس‌جمهور بوده است.

اين گعده از آن جهت محرمانه بوده است كه طيب نيا بدون راننده و با خودروي شخصي عازم پاستور شده است و اين نشان مي‌دهد شايد رييس دفتر رييس‌جمهور و همچنين روحاني علاقه نداشتند تا كسي از جزييات اين جلسه با خبر شود.

چندي پيش خبري در روزنامه اعتماد مبني بر خداحافظي سيف از بانك مركزي و ورود مجدد علي طيب نيا به دولت منتشر شد.

بازگشت طيب‌نيا به ايران و برگزاري جلسه با رييس‌جمهور نشان داد كه اين خبر دور از واقعيت نبوده و حسن روحاني تلاش دارد تا از طيب نيا مجددا استفاده كند.

به گفته يك منبع آگاه در دفتر رييس‌جمهور تغيير رييس بانك مركزي و رييس سازمان برنامه و بودجه خروجي اين جلسه محرمانه بوده است.

عملكرد محمدباقر نوبخت در سازمان برنامه و بودجه انتقاد‌هاي فراواني را به دنبال داشته تا جايي كه بسياري از فعالان سياسي و اقتصادي نسبت به حضور نوبخت در سازمان برنامه و بودجه بارها معترض شده بودند.

به نظر مي‌رسد سرانجام اين اعتراض‌ها نتيجه داده و نوبخت از سازمان برنامه و بودجه جدا خواهد شد اما تصور اينكه او به طور كامل از دولت جدا شود دور از ذهن است.

از سوي ديگر مدت زمان ماموريت ولي‌الله سيف رو به پايان است و با توجه به اتفاقات اخير بازار ارز و وضعيت بانك‌ها تمديد ماموريت او از سوي رييس‌جمهور كمي بعيد به نظر مي‌رسد. حال سوال اين است كه چه كساني جايگزين نوبخت و سيف خواهند شد؟

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true