مساله انتخاب شهردار رشت به هیئت حل اختلاف گیلان رفت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱ فروردین - ۱۳۹۸  
false
false

این موضوع که با شایعاتی نظیر حذف ۴ عضو شورا به دلیل آبستراکسیون همراه بود واکنش رئیس شورا را نیز در پی داشت و او طی مصاحبه ای ضمن تایید و اشاره به ارسال این نامه، اعلام کرد: شایعه حذف چهار عضو شورا طی نامه فرماندار به هیئت حل اختلاف گیلان که در آبستراکسیون شرکت داشتند واقعیت نداشته و هیچ اسمی در این نامه قید نشده است.

نکته دیگری که در این مصاحبه امیرحسین علوی وجود داشت اشاره به موضوع اختلاف نظر شورانشینان بود که گفت: نمی‌توانیم خواسته و نظر پنج عضو شورا را نادیده بگیریم.

بدین ترتیب مشخص شد با وجود اینکه او در آبستراکسیون به صورت مستقیم مشارکت نداشته اما با طیف ۴ نفره هم نظر بوده است و جمع مخالفین گزینه طیف اکثریت دقیقا ۵ نفر است.

باید منتظر ماند تا مشخص شود سرنوشت انتخاب شصت و نهمین شهردار رشت چه خواهد شد. بنا بر آنچه اعلام شد مساله انتخاب شهردار به بعد از اربعین حسینی موکول شده است.

ناگفته نماند در تبصره ذیل ماده ۸۳ اصلاحیه قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران آمده است: در فاصله بین صدور رای عدم اعتماد و برکناری شهردار و یا خاتمه خدمت شهردار تا انتخاب فرد جدید که نباید بیش از سه ماه به طول انجامد یکی از کارکنان شهرداری با انتخاب شورای شهر عهده دار و مسئول اداره امور شهرداری خواهد بود.

این در حالی است که مهلت ۳ ماهه شورا از ابتدای آبان به پایان رسیده است.

حرف تازه

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.


true