جمعه, 29 تیر 1403 Friday, 19 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 42674 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد دیدگاهها : 2413×
نمایندگان مجلس، شوراها را مقابل خود نبینند
10 اردیبهشت 1395 ساعت: 9:29
شناسه : 4511
3

رئیس شورای شهر لاهیجان گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی شوراها را مقابل خود نبینند و از آنان حمایت کنند و به جای محدود کردن اختیارات به دنبال افزایش اختیارات و کاهش مشکلات مردم باشیم. به گزارش خبرگزاری بامردم، حسینعلی خدایگانی، رئیس شورای شهر لاهیجان ضمن گرامیداشت نهم اردیبهشت روز شوراها، اظهار کرد: یكی از افتخارات […]

پ
پ

59859

رئیس شورای شهر لاهیجان گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی شوراها را مقابل خود نبینند و از آنان حمایت کنند و به جای محدود کردن اختیارات به دنبال افزایش اختیارات و کاهش مشکلات مردم باشیم.

به گزارش خبرگزاری بامردم، حسینعلی خدایگانی، رئیس شورای شهر لاهیجان ضمن گرامیداشت نهم اردیبهشت روز شوراها، اظهار کرد: یكی از افتخارات نظام اسلامی سپردن تمشیت امور مردم به‌دست مردم است و این موضوع در قانون اساسی به‌صورت برجسته به تصویب رسیده و لازم‌ الاجراست.

وی با بیان اینکه 7 اصل قانون اساسی به شوراها اختصاص دارد، افزود: متاسفانه در جهت افزایش اختیارات شوراها در مجلس شورای اسلامی هیچ عزمی نبوده و هر بار اختیارات شورا را محدود می‌کنند؛ حتی بعد از تشكیل شوراها تا امروز نیز روند محدودسازی شوراها ادامه دارد كه به نظر من این روند درستی نیست و شوراها به پارلمان شهرداری تبدیل شده‌اند.

رئیس شورای شهر لاهیجان گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی شوراها را مقابل خود نبینند و از آنان حمایت کنند و به جای محدود کردن اختیارات به دنبال افزایش اختیارات و مدیریت یکپارچه شهری و کاهش مشکلات مردم باشیم.

خدایگانی از شوراهای اسلامی به عنوان اركان مهم در تصمیم گیری‌های اداره كشور یاد كرد و افزود: اهمیت شوراها نه تنها از مجلس شورای اسلامی کمتر نیست بلکه به علت ملموس بودن فعالیت‌های این نهاد و ارتباط نزدیکی که با زندگی مردم دارد نقش مؤثرتری ایفا می‌کند.

وی ظرفیت و توانمندی شوراهای اسلامی را بسیار بالا دانست و بیان کرد: اصل 102 قانون اساسی به شورای عالی استان‌ها اجازه تقدیم طرح به مجلس شورای اسلامی را داده است.

رئیس شورای شهر لاهیجان اضافه کرد: شوراها می‌توانند طرح‌های خود را به شورای عالی استان‌ها ارسال کنند و طرح‌ها پس از بررسی در کمیسیون‌های تخصصی شورای عالی استان‌ها و رفع موانع به مجلس شورای اسلامی جهت تصویب ارسال می‌شود.

خدایگانی افزود: متاسفانه بسیاری از طرح‌های ارسالی شورای عالی استان‌ها به مجلس شورای اسلامی رد می‌شوند.

ایسنا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.