شنبه, 1 اردیبهشت 1403 Saturday, 20 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 41377 تعداد نوشته های امروز : 12 تعداد دیدگاهها : 2369×
 • شعار سال

  شعار سال 1403

 • پرورش حس دینی، اساس فعالیت فرهنگی است
  11 مرداد 1396 - 18:18
  شناسه : 73178
  0

  توسعه فرهنگی، زیر بنای توسعه همه جانبه و این امر نیز نیازمند نگاه ویژه تمامی فعالان حوزه فرهنگ به پرورش حس دینی و تعمیق باورهای اسلامی کودکان و نوجوانان است. به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان، این بخشی از دیدگاه‌های مشترک سرپرست کانون و فرماندار شهرستان آستانه […]

  پ
  پ

  توسعه فرهنگی، زیر بنای توسعه همه جانبه و این امر نیز نیازمند نگاه ویژه تمامی فعالان حوزه فرهنگ به پرورش حس دینی و تعمیق باورهای اسلامی کودکان و نوجوانان است.

  z22 - پرورش حس دینی، اساس فعالیت فرهنگی است -

  به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان، این بخشی از دیدگاه‌های مشترک سرپرست کانون و فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه پیرامون اولویت‌های فعالیت فرهنگی است.
  این مسوولان استانی طی نشستی که به منظور افزایش گستره‌ی همکاری‌ها و هدف‌مند‌سازی فعالیت‌های کودک و نوجوانان محور صورت‌گرفت، زیربنای توسعه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را توسعه فرهنگی ارزیابی کرده و برضرورت هم‌افزایی و همراهی تمامی تصمیم‌گیرندگان در این مسیر تاکید‌کردند.
  بنابراین گزارش رحیم حیدری، فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه دراین دیدار اظهار داشت: « به فعالیت‌های فرهنگی کانون اعتقاد دارم و این برنامه‌های ارزش‌مند، بستری مناسب برای افزایش توان‌مندی مخاطبان و پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی فراهم‌می کند».
  وی در ادامه تحقق اهداف را نیازمند هم‌اندیشی و هم‌افزایی دانست و با اشاره به فضای حاکم بر شهرستان گفت: خوشبختانه تعامل مثبت مسوولان زمینه‌ای برای اعتماد مردم به تصمیم‌گیرندگان و بستری مناسب برای هم‌گرایی در جهت پیش‌برد فعالیت‌های فرهنگی فراهم آورده است.
  فرماندار آستانه اشرفیه در این میان نقش کانون درفرهنگ‌سازی و تقویت باور‌های دینی مخاطبان را یادآورشد و با ارایه‌ی راهکارهایی برای افزایش گستره‌ی همکاری‌های متقابل گفت: نیازسنجی و ارایه خواسته‌ها به مسوولان، در تامین بودجه لازم برای توسعه‌ و تجهیز فضا‌های آموزشی نقشی تعیین‌کننده دارد و از این رو اولویت‌بندی و هدف‌گذاری برنامه‌ها می تواند سازنده و راه‌گشا باشد.
  اسفندیارضیائی، سرپرست کانون گیلان نیز در این دیدار با قدردانی از نگاه ویژه فرماندار و دیگر مسوولان استانی به مقوله فرهنگ گفت: زیربنای توسعه همه جانبه، توسعه فرهنگی است و چه خوب که ازکودکان و نوجوانان شروع کرده و منشاء خیری برای آینده باشیم.
  وی در ادامه به پیشینه و تفکر حاکم بر فعالیت‌های کتاب‌محور و برگرفته از اندیشه‌های اسلامی کانون پرداخت و گفت: آستانه اشرفیه پایگاه فرهنگی گیلان است و نگاه ویژه مسوولان به پایتخت مذهبی استان در اثربخشی هرچه بیشتر فعالیت‌های مراکز فرهنگی هنری آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر نقشی اساسی دارد.
  ضیائی درعین حال نگاه فرهنگی استاندار و نماینده ولی فقیه در استان را پشتوانه‌ای ارزش‌مند در پیش‌برد برنامه‌ها و شاداب‌سازی مراکزسراسر استان دانست و با ابرازخرسندی از همراهی فرمانداران با برنامه‌های کانون اظهارکرد: فعالیت فرهنگی مستلزم برنامه‌محوری است و حرکت به سوی هم‌گرایی و بهره‌گیری از خردجمعی می تواند به پیش‌برد این اهداف کمک کند.
  سرپرست کانون گیلان درادامه بهره‌گیری از ظرفیت‌های همکاران و اعتماد خانواده‌ها به فعالیت‌های کانون را سرمایه‌‌ای ارزش‌مند برای این مجموعه فرهنگی توصیف‌کرد و با بیان این‌که ناکافی بودن امکانات مانعی برای بهره‌وری مناسب نیست گفت: مدیریت فرصت‌ها و امکانات از شاخصه‌های کانون است و این امر در سایه‌ی حمایت‌های افزون‌تر مسوولان می تواند افق‌های روشن‌تری برای فرهنگ ایران اسلامی ترسیم‌کند.
  نشست با معاون فرماندار و بخشدار مرکزی آستانه ‌اشرفیه از برنامه‌های اسفندیارضیائی در حاشیه این دیداربود که درمحل فرمانداری این شهرستان صورت‌گرفت.

  z29 - پرورش حس دینی، اساس فعالیت فرهنگی است - z27 - پرورش حس دینی، اساس فعالیت فرهنگی است - z25 - پرورش حس دینی، اساس فعالیت فرهنگی است -

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.